Licencjonowana Przewodniczka

Kalendarz spacerów

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zaloguj się

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wzór z naturyTo seria jedwabnych chust i szali, jakie maluję w wolnych chwilach. Ich motywy to liście, kwiaty i ich występujące w naturze kompozycje. Czy dzikie wino w sąsiednim ogrodzie, czy złote jesienne liście na asfalcie, albo kwiaty w czyimś oknie: nasze otoczenie, przyroda, chętnie dostarcza nam bogactwo motywów - jestem za nie wdzięczna. Stąd też nazwa dla mojej pasji.

Nie jest moją ambicją przedstawianie liści i kwiatów 1 : 1, nie chodzi mi o ich naturalistyczne przedstawianie, ale o pokazanie kolorystycznych kompozycji, jakie tworzą i obok których przechodzimy na codzień. Lubię zatrzymać się na chwilę, gdy to dostrzegę i zarejestrować ową naturalną kompozycję barw i kształtów na zdjęciu, aby później wykorzystać ją, malując szale. Jak np. jesienne liście na asfalcie,

na zdjęciu po lewej.Realizacja na jedwabiu

Maluję bez użycia jakichkolwiek szablonów, pędzlem na jedwabiu, przy użyciu odpowiednich farb i materiałów. Sama przycinam jedwab, sama najpierw fastryguję, potem zaś szyję gotowe już szale. Każdy z nich jest unikatem, nigdy nie maluję dwóch takich samych, jedynie motyw może się powtarzać. Moim ulubionym są jesienne liście, które choć kojarzą się z przemijaniem są w swych barwach jednak piękne i optymistyczne.