Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Przy współpracy z licencjonowaną przewodniczką Ewą Berlinski

Dürnstein, Dolina Wachau, Dolna AustriaDolina Wachau jest przepięknie położona w Dolnej Austrii wzdłuż Dunaju. Ze względu na jej specyficzny klimat już od bez mała 2 000 lat uprawia się tutaj winną latorośl i produkuje słynne na cały świat wina.

Moja oferta obejmuje całodniową wycieczkę w te okolice, w czasie której poznacie Państwo wiele uroczych miejsc, jak np. miasteczko Krems, gdzie na specjalnie zorganizowanej degustacji będzie można owych win spróbować.

Będziecie mieli też możliwość zwiedzić malowniczą miejscowość Dürnstein, której historia sięga czasów średniowiecznych wypraw krzyżowych; o nich opowiadają też ciekawe związane z tym miejscem legendy.

Głównym punktem programu zaś jest potężne opactwo Melk, będące od 1089 roku siedzibą benedyktynów, po przebudowie w XVIII w. słynące ze swojej barokowej architektury i biblioteki, w której już od XII w. sporządzano i przechowywano niezwykle cenne rękopisy, a której zbiory obejmują dziś prawie 100.000 tomów.Opactwo w Melk

Możliwe jest także zwiedzanie innych ciekawych miejsc jak np. Zamek Kreuzenstein, którego historia wiąże się z historią Polski - chętnie dostosuję się do Państwa życzeń i oczekiwań.

Gorąco polecam urozmaicenie programu przejażdżką statkiem* po Dunaju, z której zabierzecie ze sobą wiele niezapomnianych wrażeń.

Bliższe informacje i zgłoszenia pod: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub pod nr telefonu: +43 699 194 71 323

Zapraszam!

Ewa Berlinski
licencjonowana przewodniczka
Austria Guide

*uwaga: statki nie kursują regularnie przez cały rok; dokładne informacje pod podanym
adresem kontaktowym.