Licencjonowana Przewodniczka

Kalendarz spacerów

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zaloguj się

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Franciszek Józef prywatnie

Franz JosefSto lat temu, w 1916 roku, zmarł w wieku 86 lat Cesarz Franciszek Józef I, a wraz z nim odeszła cała długa epoka wieku dziewiętnastego.

Nasz wspólny spacer prowadzi śladami Cesarza wokół Hofburga, jego miejskiej rezydencji. Tu żył i pracował: władca, mężczyzna, mąż, ojciec rodziny, głowa dynastii.

Zapraszam na prywatne spotkanie z człowiekiem-legendą. Z Franciszkiem Józefem,
władcą ogromnego imperium a jednocześnie skromnym człowiekiem, który cierpliwie kochał swoją ekscentryczną małżonkę Sisi a jednocześnie chętnie przyjaźnił się z innymi kobietami. Anna Nahowski i Katarzyna Schratt to najczęściej wymieniane nazwiska pań, które odegrały ważną rolę w jego prywatnym życiu.

Liczne źródła obalają mit władcy, który dla swojego państwa i swojej dynastii całkowicie poświęcił rodzinę i życie prywatne. Franciszek Józef był też człowiekiem, mężem, ojcem i dziadkiem, przebywającym w kręgu rodziny tak często, jak mógł. Pomnik Cesarzowej Elżbiety w Volksgarten w Wiedniu

Spotkanie i punkt wyjścia: przy fontannie obok Albertyny (Danubiusbrunnen);
Termin: do uzgodnienia.

Spacer trwa 1,5 do 2 godz.
Koszt spaceru: do 7 osób 120,-/ 8-10 osób 130,- / 150,- Euro

Informacje i zgłoszenia pod Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub  za pomocą formularza kontaktowego.

 


Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Pałac SchönbrunnZespół pałacowy Schönbrunn, wraz z należącym do niego parkiem i ogrodami został w 1996 roku wpisany na listę Swiatowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zaliczana do najważniejszych zabytków cesarska rezydencja Schönbrunn, stanowi dla każdego zainteresowanego historią dynastii Habsburgów obowązkowy punkt programu zwiedzania Wiednia czy Austri.

Stary, ogromny park zaprasza szczególnie w ciepłej porze roku na pełen urozmaiceń spacer przez barokowy krajobraz: do źródełka, od którego rezydencja wzięła swoją nazwę, do "rzymskich" ruin i "egipskiego" obelisku i imponującej fontanny Neptuna w ogrodach u stóp wzgórza. Stamtąd, z pawilonu zwanego Gloriettą podziwiać można wspaniały widok na park, pałac i całe miasto.

Ale i bez wspinania się aż na Gloriettę można docenić piękno i niezwykłość zespołu pałacowego Schönbrunn, spacerując przez Ogród Botaniczny, obok Ogrodu Japońskiego i Palmiarni, przez Rozarium, niezliczone aleje i alejki, które co rusz otwierają nowe widoki na pałac i park. Również Powozownia, Oranżeria i Ogród Następcy Tronu są warte zobaczenia i przyciągają wielu zainteresowanych gości.Pałac Schönbrunn

Pełną niezapomnianych wrażeń alternatywą dla maluchów i dzieci jest bez wątpienia najstarszy na świecie, założony w 1752 roku, ogród zoologiczny, który kilkakrotnie już został odznaczony jako najlepsze Zoo w Europie.

Zainteresowanym proponuję dwa różnej długości spacery - ponad 2 i ok. 1,5 godz. - po parku (bez Zoo); każdy z nich można ładnie połączyć ze zwiedzaniem wspaniałego Pałacu, ewentualnie też Powozowni; w obu tych objektach można aktualnie zwiedzić kolejne, arcyciekawe wystawy poświęcone cesarzowi Franciszkowi Józefowi.

Cena indywidualna zależna jest od Państwa czasu, jaki chcielibyście na to poświęcić i rozumie się bez kosztów wstępu. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani, proszę o kontakt, zaproponuję cenę przystosowaną specjalnie dla Was.

Cena wstępu do Pałacu zależy od wybranej przez Państwa trasy zwiedzania komnat, przy czym tzw. Wielka Trasa (Grand Tour) pozwoli najbardziej wnikliwie zapoznać się z jego wspaniałoświami i cesarskimi mieszkańcami.

Szczegółów dowiedzieć się można na stronie zespołu pałacowego TUTAJ, lub też za pomocą formularza kontaktowego albo pod adresem  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Zapraszam serdecznie na interesujące popołudnie w Schönbrunn!


Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

 MusikvereinByłe tzw. korso, czyli odcinek Ringu między Operą a Hotelem Imperial, promenada dawnej śmietanki towarzyskiej Wiednia zachęca dziś do spaceru w przeszłość, do zanurzenia się w wiek XIX-ty; w czasy, które przyniosły wiele zmian w sztuce, architekturze a także w samym społeczeństwie.

Słynne hotele i kawiarnie, arystokratyczne pałace dziś jeszcze mogłyby opowiedzieć wiele interesujących szczegółów o ludziach, którzy w nich żyli i przebywali; jak wtedy, na prawdziwym korso poplotkujemy więc o ówczesnych bogatych i bogackich przy czym nie zabraknie również aktualnych wówczas nowinek z wiedeńskiego dworu cesarskiego.

Pójdziemy jeszcze dalej, w Stadtpark (Parku Miejskim) odwiedzimy tych uwiecznionych tu pomnikami artystów, których sztuka i muzyka nadała ton ówczesnej modzie, przede wszystkim Hansa Makarta i Johanna Straussa.

Jeszcze oczarowani jego słynnymi walcami ruszymy dalej, w kierunku Konzerthaus, poprzez place Schwarzenberga i Karola do budynku słynnego Musikverein.
Przepiękne secesyjne pawilony kolejki miejskiej słynnego wiedeńskiego architekta Otto Wagnera wprowadzą nas w młodsze już czasy, czasy secesji: nowych gustów, nowego kierunku w architekturze i sztuce – i jej nowej wolności.

 
Spotkanie i punkt wyjścia:

Herbert Karajan Platz, przy Operze, przy wyjściu z metra linii U1;
Spacer trwa ok. 2,5 godziny


Koszt: do 7 osób 120,-/ 8-10 osób 130,- / od 11 osób 150,- Euro

Termin: do uzgodnienia.


Informacje i zgłoszenia pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą formularza kontaktowego.