Licencjonowana Przewodniczka

Kalendarz spacerów

Zaloguj się

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Franciszek Józef prywatnie

Franz JosefSto lat temu, w 1916 roku, zmarł w wieku 86 lat Cesarz Franciszek Józef I, a wraz z nim odeszła cała długa epoka wieku dziewiętnastego.

Nasz wspólny spacer prowadzi śladami Cesarza wokół Hofburga, jego miejskiej rezydencji. Tu żył i pracował: władca, mężczyzna, mąż, ojciec rodziny, głowa dynastii.

Zapraszam na prywatne spotkanie z człowiekiem-legendą. Z Franciszkiem Józefem,
władcą ogromnego imperium a jednocześnie skromnym człowiekiem, który cierpliwie kochał swoją ekscentryczną małżonkę Sisi a jednocześnie chętnie przyjaźnił się z innymi kobietami. Anna Nahowski i Katarzyna Schratt to najczęściej wymieniane nazwiska pań, które odegrały ważną rolę w jego prywatnym życiu.

Liczne źródła obalają mit władcy, który dla swojego państwa i swojej dynastii całkowicie poświęcił rodzinę i życie prywatne. Franciszek Józef był też człowiekiem, mężem, ojcem i dziadkiem, przebywającym w kręgu rodziny tak często, jak mógł. Pomnik Cesarzowej Elżbiety w Volksgarten w Wiedniu

Spotkanie i punkt wyjścia: przy fontannie obok Albertyny (Danubiusbrunnen);
Termin: do uzgodnienia.

Spacer trwa 1,5 do 2 godz.
Koszt spaceru: do 7 osób 122,-/ 8-10 osób 132,- / 152,- Euro

Informacje i zgłoszenia pod Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub  za pomocą formularza kontaktowego.