Licencjonowana Przewodniczka

Kalendarz spacerów

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zaloguj się

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Pałac SchönbrunnZespół pałacowy Schönbrunn, wraz z należącym do niego parkiem i ogrodami został w 1996 roku wpisany na listę Swiatowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Zaliczana do najważniejszych zabytków cesarska rezydencja Schönbrunn, stanowi dla każdego zainteresowanego historią dynastii Habsburgów obowązkowy punkt programu zwiedzania Wiednia czy Austri.

Stary, ogromny park zaprasza szczególnie w ciepłej porze roku na pełen urozmaiceń spacer przez barokowy krajobraz: do źródełka, od którego rezydencja wzięła swoją nazwę, do "rzymskich" ruin i "egipskiego" obelisku i imponującej fontanny Neptuna w ogrodach u stóp wzgórza. Stamtąd, z pawilonu zwanego Gloriettą podziwiać można wspaniały widok na park, pałac i całe miasto.

Ale i bez wspinania się aż na Gloriettę można docenić piękno i niezwykłość zespołu pałacowego Schönbrunn, spacerując przez Ogród Botaniczny, obok Ogrodu Japońskiego i Palmiarni, przez Rozarium, niezliczone aleje i alejki, które co rusz otwierają nowe widoki na pałac i park. Również Powozownia, Oranżeria i Ogród Następcy Tronu są warte zobaczenia i przyciągają wielu zainteresowanych gości.Pałac Schönbrunn

Pełną niezapomnianych wrażeń alternatywą dla maluchów i dzieci jest bez wątpienia najstarszy na świecie, założony w 1752 roku, ogród zoologiczny, który kilkakrotnie już został odznaczony jako najlepsze Zoo w Europie.

Zainteresowanym proponuję dwa różnej długości spacery - ponad 2 i ok. 1,5 godz. - po parku (bez Zoo); każdy z nich można ładnie połączyć ze zwiedzaniem wspaniałego Pałacu, ewentualnie też Powozowni; w obu tych objektach można aktualnie zwiedzić kolejne, arcyciekawe wystawy poświęcone cesarzowi Franciszkowi Józefowi.

Cena indywidualna zależna jest od Państwa czasu, jaki chcielibyście na to poświęcić i rozumie się bez kosztów wstępu. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani, proszę o kontakt, zaproponuję cenę przystosowaną specjalnie dla Was.

Cena wstępu do Pałacu zależy od wybranej przez Państwa trasy zwiedzania komnat, przy czym tzw. Wielka Trasa (Grand Tour) pozwoli najbardziej wnikliwie zapoznać się z jego wspaniałoświami i cesarskimi mieszkańcami.

Szczegółów dowiedzieć się można na stronie zespołu pałacowego TUTAJ, lub też za pomocą formularza kontaktowego albo pod adresem  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Zapraszam serdecznie na interesujące popołudnie w Schönbrunn!