Licencjonowana Przewodniczka

Kalendarz spacerów

Zaloguj się

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Zapraszam Państwa na spokojny, wieczorny spacer po najpiękniejszym odcinku jednego z najbardziej imponujących bulwarów Europy, słynnym wiedeńskim Ringu.

Fotografia: Wien Tourismus/MAXUMTa reprezentacyjna ulica, długości łącznie około 5 km, wybudowana z rozkazu Cesarza Franciszka Józefa w miejsce dawnych murów miejskich i fosy, do dziś zachwyca swą ciekawą architekturą: znajdujemy tu różnorodne jej kierunki, od gotyku przez renesans po barok – w uroczym, dziewiętnastowiecznym wydaniu.

Wielu słynnych architektów prześcigało się swego czasu w projektach i ubieganiu się o zlecenia; wielu malarzy i innych artystów brało udział w ich powstawaniu; to tutaj właśnie, na Ringu, pokazywał swoje zdolności znany już wówczas i ceniony Gustaw Klimt - zarówno jego jak i innych arystów, którzy swoje kariery zawdzieczali budowie Ringu poznacie Państwo w czasie spaceru.

Wieczorne oświetlenie podkreśla piękno wiedeńskiego Ratusza, Parlamentu czy Opery. Przy Ringu zostały również wybudowane reprezentacyjne pałace ówczesnej finansjery; ich mury pamiętają jeszcze radości i dramaty w życiu bajecznie bogatych rodów Tedesco, Epsteinów czy Ephrusich.

Spacer pokazuje „oficjalną” część Ringu – a więc m.in. Operę, Wiedeńskie Muzea, Parlament, Ratusz, Burgtheater oraz Uniwersytet - i trwa około 1,5 do 2 godz.

Zgłoszenia (konieczne) oraz dalsze informacje pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Terminy: w każdy piątek wieczorem lub do uzgodnienia.

Spotkanie i punkt wyjścia:

O godz, 18.00, tuż obok Opery, przy wyjściu z metra linii U1 (stacja „Karlsplatz”, wyjście „Oper”).

Koszt indywidualny: 17,- € od osoby; przy udziale co najmniej 4 dorosłych osób, (poniżej minimum odpowiednia nadpłata); dzieci do lat 14 gratis.

Cena dla grup: 1-7 osób 125,- Euro, /8-10  osób 135,- / od 11 osób: 155,- €

 

Zamieszczone tu ilustracje pochodzą od ©Wien Tourismus/MAXUM oraz ©Wien Tourismus/Christian Stemper